titulka7
titulka
titulka8
titulka9
titulka4
titulka3
titulka6
titulka2
titulka5

Život a iné aktivity

Ste na správnom mieste

Vaše študentské časy sú drahocenné. Sú skvelou príležitosťou na skúmanie, objavovanie nových vecí a nájdenie nových priateľov. Je to čas zábavy, tvorivosti a slobody.

Nepremrhajte tieto roky na mieste, kde nie je čo robiť. Vyberte si najlepšie slovenské mesto pre univerzitný život.

Užite si život v Nitre. Žiadne iné mesto na Slovensku sa jej nevyrovná. Navštívte a preskúmajte tieto stránky a zistíte prečo.

Nitra je jedným s najzaujímavejších miest na Slovensku a má jednu z najväčších študentských komunít. Každý si tu nájde to svoje. Tancovanie do rána bieleho, nakupovanie posledných módnych kúskov, vypočutie si čo to z miestnej hudby prípadne oddych v jednej z mnohých príjemných kaviarní.

Prečo? Lebo je priateľská, spája tradície s modernými prvkami a čo je najdôležitejšie, je bezpečná.

Mesto plné aktivít, tak prečo to nevyskúšať...

Kultúra

Umenie

Galéria umenia je skvelým miestom na oddych. Počas roka sa v nej koná niekoľko výstav.

Divadlo

V Nitre sú dve profesionálne divadlá Staré divadlo a Divadlo Andreja Bagara, ktoré dokážu ulahodiť rôznemu vkusu či publiku. Usporadúvajú tu mnohé predstavenia a tiež medzinárodné podujatia.

Kino

V obchodnom centre Max sa nachádza obľúbené kino, ktorého široká ponuka vás určite nesklame.

Výstavy

Areál Agrokomplex sa nachádza hneď vedľa univerzitného areálu a bol založený v roku 1974. V súčasnosti je jedným z najprestížnejších organizátorov veľtrhov na Slovensku. Konajú sa tu svetoznáme veľtrhy, o ktoré má záujem niekoľko tisíc cudzincov.

Nakupovanie a stravovanie

Nákupné centrá

Objavíte mnoho nákupných centier, v ktorých môžete dosýta nakupovať. V centrách ako Galéria Mlyny, N Centro, Max, Galéria môžete hodiny nakupovať a to všetko v pešej dostupnosti od univerzitného areálu. Obchody často poskytujú študentom zľavy po predložení študentského preukazu.

Nakupovanie potravín

Možnosti pre nakupovanie potravín v Nitre zahŕňajú supermarkety, obchody s ovocím a zeleninou, trhovisko a obchody so zdravou výživou. Supermarkety Tesco, Kaufland, Billa, Hypernova a Lidl sú dostupné pešo. Na trhovisku nakúpite čerstvú zeleninu a mäso od miestnych dodávateľov.

Reštaurácie

Ako mesto mnohých kultúr, Nitra ponúka mnoho rôznych druhov reštaurácií, ako napríklad Wasabi Sushi Bar, či Riverside Restaurant, ktorá ponúka miestnu kuchyňu.

Kaviarne a bary

Nitra je miestom, kde si môžete dať kávu na každom rohu. Sú tu stovky moderných kaviarní, kde sa dá príjemne posedieť a relaxovať.

Nočné Akcie

Nočné kluby

V Nitre je mnoho klubov, čiže nech už máte radi akúkoľvek hudbu, určite si nájdete svoje miesto.